Kislakások, nagy ötletek III.
Ami a kislakások és a tárolás kérdését illeti, az egyedi bútorok, a személyre szabott belsőépítészeti megoldások minden esetben nyerők lesznek – ezekkel ugyanis sok értékes megspórolhatunk, s ezáltal több férőhely marad számunkra otthonunkban.
A kislakások – nagy ötletek sorozatunk utolsó, harmadik részéhez érve – a helyiségek praktikus berendezésének bemutatása után – elérkeztünk talán a legfontosabb kérdéshez, az általános tárolás kérdéséhez. Nézzük, mivel tudunk több helyet nyerni, és még annál is több férőhelyet megspórolni, ha kislakás, panel, vagy garzon az otthonunk?
1. Tárolókhoz tolóajtók, a falakkal azonos világos árnyalatban
Ha egészen kis méretű a lakás, akkor a tárolást annál nagyobb körültekintéssel kell majd megoldanunk. Készen kapható bútorok helyett terveztessünk inkább egyedit, ami pont odaillik, pontosan az adott helyre, méretre készül. A tolóajtós szekrényekkel, és általában a tolóajtós nyílászáró megoldásokkal jobban járunk. Ha pedig szekrényünk árnyalata azonos a falak tónusával, akkor szinte észrevétlenül simul majd bele a látványba – ezzel pedig optikailag is szellősebb hatást kelt majd. Az áttetsző, üveg tolóajtókkal szintén jól járhatunk.
2. Falsíkban kialakított tároló megoldások
A kisebb használati tárgyak, dekorációk, világítás illetve hangfalak vagy könyveink számára szuperek lehetnek ezek a dekoratív, falsíkokban kialakított tárolók. Festhetjük őket a fallal azonos árnyalatúra, vagy eltérő, kontrasztos színűre is akár – attól függően, milyen hatást szeretnénk elérni. Ha kellő figyelmet fordítunk a holmijaink esztétikus elrendezésére, akor jóva barátságosabb, szelősebb és áttekinthetőbb lesz az összkép, és kevesebb gondot okoz majd a dolgaink és a polcok tisztántartása is.
3. Többfunkciós térelválasztók
A térelválasztó polcok lehetőségével ma már talán senkinek sem mondunk újat, azonban fontosnak tartjuk megemlíteni, mert sokszor bizony elfeledkezik róla a laikus otthonát tervező, aki mindenáron külön hálószobát akar leválasztatni az egyébként is parányi nappali térből. Az üveg tolóajtó is szuper megoldás, de ehhez mélyebben bele kell nyúlnunk a pénztárcánkba – azonban, ha egy ízléses, világos vagy fehér, kellően széles és magas könyvespolcot használunk az ágy és a pihenő funkció elkülönítéséhez, akkor máris kedvezőbben jövünk ki, és még a könyveinket is több oldalról érhetjük el.
4. Használjuk ki a lépcsőkorlátokat is!
A lépcső melletti korlát fő funkciója nyilván az, hogy meg tudjuk kapaszkodni és ne essünk el a lépcsőn, azonban ennek a korlátnak – mint ahogy sok más belsőépítészeti elemnek is – lehet további, plusz funkciója is! Kerülhet bele tároló, valamint a korlátot kiválthatjuk egyéb eszközökkel is, mint például egy fémszerkezet, mely a lépcső felfüggesztésére szolgál. Így egyszerre lesz biztonságos a közlekedés az emeletre, miközben a látvány is igazán dekoratív és légies lesz.
5. Előtétfalba épített polcos megoldások
A nyitott tárolók, polcok általában a falra kerülnek, ami azt eredményezi, hogy nyilván belógnak a szoba terébe, ezzel is helyet vesznek el a légtérből. Ha azonban a gépészkartonból kialakított falakba tervezünk ehhez hasonló polcos tárolókat, akkor az így kapott süllyesztett polcokkal nem csak diszkrétebb, mutatósabb lesz az összhatás, de még helyet sem vettünk el így a térből.
Szeretnél Te is praktikus, egyedi berendezést, optimálisabb térkihasználást kis légterű otthonodba? Akkor bízd profikra, fordulj hozzánk bizalommal:
A Yellow Group kreatív, lendületes csapatára a teljes belsőépítészeti tervezés, és a komplett kivitelezés terén számíthatsz, sőt még a színek, árnyalatok és a dekoráció ügyes megszervezését, azaz az enteriőr syligng-ot is ránk bízhatod!